univer.ua УНІВЕР отримав погодження НКЦПФР на купівлю акцій УБ

УНИВЕР – лоцман фондового рынка Украины

задать вопрос
(044) 490-20-55

Наши новости

УНІВЕР отримав погодження НКЦПФР на купівлю акцій УБ

Вчора, 26 листопада 2015 року, проаналізувавши надані нами документи, НКЦПФР погодила придбання істотної частки в капіталі ПАТ «Українська біржа».
 
Отримання погодження регулятора потрібно для купівлі великого пакета в будь-якому професійному учаснику, в тому числі - у фондовій біржі.
 
«Погодження зайняло трохи більше тижня, хоча за законом регулятор може розглядати документи до 30 днів», - прокоментував подію Тарас Козак, Президент Інвестиційної Групи УНІВЕР, - «Ні назва покупця, ні умови угоди, ні розмір придбаного пакета акцій не були несподіванкою для НКЦПФР. Всю цю інформацію ми вже надсилали до Комісії, бо заздалегідь обговорювали з нею можливість погодження угоди, а також оперативно інформували про прогрес наших багатомісячних перемовин із продавцем. Ми дуже вдячні, що рішення було прийнято максимально оперативно. Очікуємо, що і наш партнер по угоді отримає аналогічне погодження так само швидко».
 
Нагадуємо, що 16 листопада 2015 ІГ УНІВЕР підписала угоду про купівлю загалом близько 23% акцій «Української біржі», і в першій половині дня 17 листопада надіслала у НКЦПФР пакет документів на погодження цієї угоди.
 
Із 23% акцій «Української біржі» близько 3% акцій купуються безпосередньо, а приблизно 20% - через купівлю 100% акцій ПАТ «Український біржовий холдинг». Оскільки продавцю потрібна оплата у валюті, а поточне валютне регулювання в Україні не дозволяє це зробити, то угода структурується через британську компанію, яка входить у групу УНІВЕР.
 
«Теоретично ми могли б розбити угоду і оформити власність на  кілька компаній так, щоб кожна з них купувала менше 10% і тоді  погодження в НКЦПФР не було би потрібно. Але ми вважаємо, що нове життя біржі повинно починатися з прозорого переходу прав власності. Нам нічого приховувати ні від регулятора, ні від ринку», - додав Тарас Козак.
 

Інвестиційна Група УНІВЕР
працює в Україні з 2005 року. Основні напрямки - брокерське обслуговування, управління інвестиційними фондами та корпоративне фінансування. На «Українській біржі» УНІВЕР займає 1-е місце за кількістю зареєстрованих клієнтів, обсягом торгів ф'ючерсами та опціонами, а також 2-е місце на ринку акцій.
 
За додатковою інформацією прохання звертатися в прес-службу ІГ УНІВЕР за телефоном +38 (044) 490-20-55 або електронною поштою pr@univer.ua
 Авторизуйтесь, чтобы оставить комментарии