Викуп державних облігацій часто порівнюють з банківськими депозитами, проте це не зовсім вірно. Які ж переваги мають ОВДП перед депозитними програмами?
1.Це
гарантія надійності. Якщо цінні папери випускає держава, то вона несе повну відповідальність за виконання зобов'язань. На відміну від банків, держава забезпечена постійним доходом, принаймні у виглядів податків. Можливість дефолту низька, тож ризики мінімальні. Окрім того, держава гарантує повернення вкладу в повному обсязі у валюті номіналу (валютні ОВДП купуються за гривні, а погашаються в доларах або євро).
Тоді як у випадку банкрутства фінустанови, повертати борги буде фонд гарантування вкладів, де максимальна сума повернення складає 200 тисяч гривень, а вклади повертаютьсяу гривні по курсу, що діяв в установі на день ліквідації.
2.Прибуток від операцій з ОВДП не обкладається податками. Наразі в Україні стягуються ПДФО – 18%, та військовий збір – 1,5%.
Натомість всі банківські депозити підлягають оподаткуванню.
3.Дострокове повернення коштів з державних облігацій відбувається без втрати дохідності.
У банківських установах не всі депозити підлягають достроковому розірванню (ті, що підлягають, зазвичай із меншими ставками). У разі дострокового повернення коштів, банком виплачується мінімальна ставка (0,01%), а дохід, що був нарахований раніше підлягає перерахунку (якщо депозитом передбачена щомісячна капіталізація).
4.Ставка за ОВДП діятиме протягом усього періоду, передбаченого договором.
Банківські ставки за депозитами діють до одного року та можуть бути переглянутими після пролонгації вкладів.
Окрім того, ставки по ОВДП зазвичай вищі, ніж в банківських депозитах