univer.ua Позиція Української біржі з приводу санкцій проти Московської біржі

УНИВЕР – лоцман фондового рынка Украины

задать вопрос
(044) 490-20-55

Наши новости

Позиція Української біржі з приводу санкцій проти Московської біржі

Указом Президента України від 14 травня 2018 року № 126/2018 введено в дію рішення Ради Національної безпеки і оборони України від 02 травня 2018 року "Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" відповідно до Закону України "Про санкції".

Зазначений Указ Президента України набрав чинності з дня його опублікування   19 травня 2018 року.

Пунктом 2 Рішення Ради Національної безпеки і оборони України від 02 травня 2018 року встановлено застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до фізичних осіб згідно з  Додатком 1 та до юридичних осіб згідно з Додатком 2.

Додатки до Указу було оприлюднено 24 травня 2018 року.

Додатком 2 до Рішення Ради Національної безпеки і оборони України визначено застосування до ПАТ "Московська біржа ММВБ-РТС" (пункт 372) персональних санкцій відповідно до Закону України "Про санкції", серед яких застосовано:  інші санкції, що відповідають принципам їх застосування (заборона українським суб’єктам господарювання використання у своїй діяльності електронних торговельних систем  "ПО Plaza", "ПО Forts").

Відповідно до частини другої статті 1 Закону України "Про санкції" санкції можуть застосовуватися з боку України по відношенню до іноземної держави, іноземної юридичної особи, юридичної особи, яка знаходиться під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи-нерезидента, іноземців, осіб без громадянства, а також суб’єктів, які здійснюють терористичну діяльність. 

ПАТ "Українська біржа" та торговці цінними паперами, які є членами біржі, не є суб’єктами, до яких можуть застосовуватися санкції відповідно до Законом України "Про санкції", оскільки не є іноземними юридичними особами, юридичними особами, які знаходяться під контролем іноземної юридичної особи та не зазначені в Додатку 2 до рішенні Ради Національної безпеки і оборони України від 02 травня 2018 року.

Частиною другою статті 3 Закону України "Про санкції" визначено, що застосування санкцій ґрунтується на принципах законності, прозорості, об’єктивності, відповідності мети та ефективності.

Як вбачається з  норм Закону України "Про санкції"  санкція до ПАТ "Московська біржа" не може застосовуватися та поширюватися на українських суб’єктів господарювання, тому що є персональною санкцією, застосованою до конкретної іноземної юридичної особи.

Припинення використання програмного забезпечення ПАТ "Українська біржа" призвело б до спричинення шкоди учасникам біржових торгів та їх клієнтам, серед яких значна кількість фізичних осіб (не суб’єктів господарювання), а також іноземних інвесторів (не українських суб’єктів господарювання) тому поширення санкції на українських суб’єктів господарювання суперечить принципам законності, відповідності мети та ефективності.

     

За більш детальною інформацією звертайтесь за телефоном: (044) 495-7474.


Українська біржа

Авторизуйтесь, чтобы оставить комментарии