Блог компанії

Ситуація на ринку IPO вирівнюється

Останні два місяці на ринку первинних розміщень (IPO) на американських фондових біржах були дуже млявими. Тільки якісні компанії показували зростання в перші дні торгів. Серед них компанія по автоматизації бізнес-процесів UiPath, платформа для девелоперів і будівельників Procore Technologies і кілька інших менш відомих.

Вчора ж почали торги дві схожі компанії з сектора FinTech - Flywire (тікер FLYW) і Paymentus (тікер PAY), що показали зростання більше тридцяти відсотків в перший день торгів. При цьому компанії - типові стартап-проекти, ростуть завдяки поглинань малих компаній, що закривають потрібні ніші і сектора, а також вже є прибутковими. Капіталізація компаній понад чотири мільярди.

Це говорить про кілька речей:

 1) Ринок IPO знову оживає
 2) FinTech сектор - один з найбільш швидкозростаючих і користується попитом у інвесторів.
 3) Висока активність на ринку IPO буде і далі рухати фондові індекси вгору.

Додатковим фактором, який додасть ліквідності і нових учасників на ринок, є запуск брокером Robinhood сервісу IPO Access. Даний сервіс дозволить роздрібним інвесторам брати участь в первинному розміщенні тоесть IPO. З огляду на хайповость і розмір бази клієнтів робінгудів, додаткова ліквідність тільки підштовхне ринок IPO до нових вершин.

Текст – Михайло Рітчер
Економічний огляд