Блог компанії

Фондові ринки готуються до корекції, сировину продовжує зростання!

Ціни на мідь і іншу сировину з початку року зросли в середньому на 15% і продовжують зростати. Таке різке рух викликаний зростанням ліквідності в економіці на більш як шість трильйонів доларів, що в два рази вище ніж було в доковідний час. Чим це загрожує?

Зростання цін на сировину призведе до зростання собівартості виробництва товарів, що в свою чергу призведе до зростання цін на кінцевий продукт тоесть зростання інфляції. Вже зараз очікується інфляція в США на рівні 3,05%, що в два рази вище поточної.

Це призвело до зростання посад довгострокових і середньострокових держоблігацій. Десятирічні держоблігації США дають прибутковість майже 1,4%, а двадцятирічні перевищують 2,1%.

Зростання доходностей облігацій (вони ж безризикові активи) призводить до перетоку грошей з ризикових активів (акції компаній). Вже зараз на азіатській сесії ф'ючерси на індекс S&P500 і NASDAQ100 падають більш ніж на один відсоток. Але... індекс компаній малої капіталізації Russel2000 впав всього на пів відсотка, а в п'ятницю взагалі виріс на два відсотки. Це говорить про те, що інвестори ще готові ризикувати і це не початок нового обвалу, а корекція на ринку.

Тому зараз необхідно додавати в портфель потроху облігації, але ринок акцій ще продовжить своє зростання також як і ринок криптовалюта.

Текст - Михайло Рітчер
Економічний огляд