Блог компанії

ФРС каже, що збирається почати купувати індивідуальні корпоративні облігації

КЛЮЧОВІ МОМЕНТИ

  • Федеральний резерв заявив, що в понеділок він почне купувати індивідуальні корпоративні облігації.
  • Раніше центральний банк купував лише ETF і говорив, що купуватиме індивідуальні випуски на первинному ринку.
  • Акції піднялися вище в новинах, як і ETF, які відслідковують як інвестиційні показники, так і нежитлові індекси.

Федеральний резерв розширює свій набір на корпоративний кредит для купівлі індивідуальних корпоративних облігації, крім біржових фондів, які він уже купує, повідомив центральний банк у понеділок.

У рамках постійних зусиль для підтримки функціонування ринку та легких умов кредитування, ФРС додав функції до свого корпоративного кредитного інструменту на вторинному ринку.

Програма має можливість придбати корпоративний кредит на суму до 750 мільярдів доларів. Перше оголошення про березень 23 березня значною мірою вважається переломним моментом для фінансових ринків, відштовхуючись від поширення коронавірусної загрози.

"Рішення придбати широкий портфель корпоративних облігацій являє собою перехід до більш активної стратегії корпоративного кредитного інструменту вторинного ринку, а не попередньо передбаченого пасивного підходу", - сказав Стівен Фрідман, старший макроекономіст MacKay Shields.

Цей крок наступає менше ніж через тиждень після того, як Федеральний комітет з питань відкритого ринку змінив думку про економіку США після пандемії коронавірусу. Перехід до більш агресивної стратегії викупу облігацій "може також відображати думку Комітету, що економічне відновлення після тривалої кризи COVID-19 буде розширеним та складним, а кредитні ринки потребують широкої підтримки", - додав Фрідман.

Відповідно до останніх вказівок, ФРС заявив, що купуватиме на вторинному ринку індивідуальні облігації, що мають термін погашення п'ять років або менше. Ці закупки будуть відбуватися разом з ETF, які ФРС купував раніше, вони більш збалансовані за показниками інвестиційного рівня, але також включають деякі облігаційні фонди, що відстежують борг, який був інвестиційним рівнем до кризи, але після цього був зменшений.

Завданням індивідуальним закупівлям боргу буде "створений портфель корпоративних облігацій, який базується на широкому, диверсифікованому ринковому індексі корпоративних облігацій США", - заявив ФРС у випуску новин.

"Цей індекс складається з усіх облігацій на вторинному ринку, випущених американськими компаніями, які задовольняють мінімальний рейтинг, максимальний термін погашення та інші критерії. Такий підхід до індексації доповнить поточні закупівлі об'єктів на біржових фондах ", - йдеться у повідомленні.

Станом на 22 березня, перед тим, як ФРС оголосила про свої кредитні засоби, емітенти повинні мати оцінку «BBB- або / Baa3», залежно від агентства.

Цей крок відбувається на тлі падіння прибутковості та набагато кращих умов, ніж це було, коли кредитний ринок замерз у середині березня, оскільки пандемія спричинила закриття.  

"Найперше це продовжує притискати фіксований дохід до зниження та посилення, і це сприяє підтримці фондового ринку. Це справжнє питання", - сказав Патрік Лірі, головний стратег ринку Incapital. "Це нагадування ринку, що ФРС тут зі своїм балансом і збирається розгорнути цей баланс, щоб спробувати підтримати функціонування ринку".

Зростання страху щодо відродження коронавірусу допомогло спровокувати у четвер найгірший показник акцій, оскільки ФРС 23 березня оголосила про намір придбати корпоративні облігації – крок, якого він ніколи раніше не робив. Лірі заявив, що деякі компанії, які хочуть запропонувати боргові пропозиції, мали проблеми, що свідчить про те, що ФРС почула і вирішила діяти.

За останні три місяці ФРС застосовує історично агресивні політичні кроки, і в понеділок дії знову викликають побоювання щодо недоторканості, оскільки центральний банк допомагає підтримувати кредитний ринок, навантажений "зомбі" компаніями, доходи яких не покривають свої боргові виплати

"Я думаю, що купівля облігацій є помилкою, оскільки вони вже досягли своєї мети", - сказав Крістофер Уален, колишній інвестиційний банкір та керівник Whalen Global Advisors. "ФРС не потрібно відволікатися. Їм важливо те, що ринки працюють і ростуть. ФРС має усвідомити, що крім того, що кон'юнктура ринку є прийнятною, вони дійсно не повинні занурюватися в ці речі ".

ФРС ще не запустила свій первинний ринок корпоративного кредитного інструменту. Як зрозуміло з назви, ця програма потягне за собою закупівлі на первинному ринку або у прямих емітентів, при цьому ФРС буде єдиним інвестором. Крім того, первинний інструмент буде спрямований на синдиковані позики та облігації при випуску.

Анонс облігацій збігається з тим, що ФРС відкриває свій кредитний. Після кількох днів, які включали суттєві зміни в програмі, ФРС почала приймати реєстрації від кредиторів, які хочуть брати участь у програмі. Позики будуть розраховані на малі та середні компанії та можуть становити від 250 000 до 300 мільйонів доларів.

Оригінал – cnbc.com
Економічний огляд