Блог компанії

Morgan Stanley: Готуйтеся до сплеску інфляції, оскільки Конгрес тепер знаходиться на чолі грошової маси

Всього кілька днів після того, як відомий (колишній) дефляціоніст (перетворився на рефляціоніста) Рассел Неп'єр пояснив, чому він вважає, що центральні банки "стали неактуальними" у світі де уряди взяли під контроль грошові, ніхто інший, як Майкл Вілсон (чий прогноз «бичачого» ринку на активи ризику, заснований на фундаментальній думці, що майбутнє рефракційне цунамі підніме всі човни) опублікував замітку, в якій погодився з Нап'єром, що М2 вибухає не лише темпами, які ніколи раніше не бачили, але також писав, що " Зараз Конгрес є найважливішим гравцем у русі зростання грошової маси, враховуючи, що ФРС вже взяла на себе зобов'язання розширити свій баланс настільки, наскільки це потрібно для підтримки відновлення".

Але чим це відрізняється від періоду після фінансової кризи, коли M2 також зріс, але інфляція не виправдалася (принаймні, якщо вимірюватись з некоректними показниками ІСЦ)? Ну, за словами Вілсона, "на цей раз, коли фінансова система в набагато кращому стані і пряме втручання Конгресу, це реальний шанс, що мультиплікатор грошей не впаде так сильно, а зростання грошової маси залишиться позитивним, тим самим стимулювання сукупного попиту та інфляції - тобто номінального зростання ВВП ".

І хоча Вілсон попереджає, що може бути деяка короткострокова слабкість акцій через "невизначеність", поки Конгрес не пройде наступний раунд стимулів, довгострокова картина зрозуміла, і "Конгрес зараз знаходиться на мысты водыя, коли мова йде про грошові постачання своїх фіскальних програм, і, як чудово сказав Мілтон Фрідман, "Ніщо не є настільки постійним, як тимчасова урядова програма".


На думку Вілсона, це може бути більш інфляційним, ніж оцінено, що означає, що показники бек-енду можуть зростати, і, як робить висновок стратег, "дуже мало портфелів готові до такого результату. Такі зміни можуть відбутися дуже стрімко, коли вони такі несподівані, що посилається на одне з наших власних улюблених висловлювань: "Прибуття рано це вчасно, а прибуття вчасно – пізно".

Нижче ми публікуємо повний запис від Майкла Вілсона, головного стратега в акціях Morgan Stanley, опублікованого в останньому Morgan Stanley Sunday Start.

Хто реально керує «автобусом»?

Коли економіка США та глобальної економіки знаходиться в умовах однієї з найглибших рецесій, більшість інвесторів, з якими ми говоримо, відхилили наш заклик до підвищення ризиків інфляції. Вони запитують, як ми збираємося отримати інфляцію з безробіттям від 10%, надлишковою пропозицією у всьому, від нафти до готельних номерів та послуг, які вже не користуються попитом?

Хоча ми можемо відчути великі дисбаланси в реальній економіці ще протягом декількох кварталів, якщо не років, то найпотужніший провідний показник інфляції вже ппоказався - це грошова маса або M2. Як чудово говорив Мілтон Фрідман 50 років тому, "інфляція - це завжди і скрізь грошове явище". Справедливо сказати, що ми ніколи не спостерігали зростання грошової маси настільки високо, як сьогодні (Додаток 1). Якщо містер Фрідман був правий, то чи не є ризик вищої інфляції також високою, ніж це було колись? Дійсно, різкі кроки, що зростають у зривах і дорогоцінних металах, свідчать про те, що ринки розглядають можливість.


Звичайно, грошова маса також швидко зростала після глобальної фінансової кризи (GFC), і ми ніколи не бачили, щоб інфляція була значною. Цей факт посилює думку про те, що ФРС може друкувати гроші за будь-якою швидкістю, і вона не призведе до інфляції, принаймні недостатньої інфляції, щоб викликати зростання номінальних та реальних довгострокових процентних ставок. Враховуючи нинішні недооцінки довгострокових ставок та багатолюдність довготривалих інвестицій різного роду, це може виявитися дорогим припущенням.

Протягом останніх кількох місяців ми стверджували, що реакція політики на цю кризу сильно відрізняється від тієї, що застосовувалася під час GFC. На грошовому фронті ФРС відреагувала набагато швидше та агресивніше - негайною реакцією у стилі базуки та прямим втручанням на кредитні ринки. Частина цієї агресивності також, можливо, пояснюється тим, що після кількісного ослаблення в результаті GFC ми не отримали значної інфляції після 4 трильйонів доларів США. Однак на цей раз ця фіскальна відповідь справді відрізняється.

  • По-перше, уряд направляє гроші безпосередньо споживачам та малому бізнесу як засіб підтримки економіки під час закриття та повторного відкриття - так само "гроші на вертольоти".
  • По-друге, він безпосередньо втрутився на ринки кредитування, надаючи позики через програми захисту зарплати та програми головного вуличного кредитування.
  • Останнє, і, мабуть, найголовніше для інфляційного заклику, це рішення Конгресу гарантувати позики комерційних банків та пропонувати виплату іпотечної та іншої відповідальності (ренти) згідно із Законом CARES.

Для мене це означає, що Конгрес зараз є вирішальним фактором у русі зростання грошової маси, враховуючи, що ФРС вже взяла на себе зобов'язання розширити свій баланс настільки, наскільки це потрібно для підтримки відновлення. Важливим є і здоров'я фінансової системи. ФРС може розширити свій баланс, але це не обов'язково може означати сукупний попит або інфляцію. Це те, що відбулося після GFC. Із порушенням фінансової системи банки не змогли збільшити кредитування. Натомість вони скоротили свої кредитні книги. На цей раз, з фінансовою системою в набагато кращому стані та прямим втручанням Конгресу є реальна ймовірність того, що мультиплікатор грошей не впаде так сильно, а зростання грошової маси залишається підвищеним, тим самим керуючи сукупним попитом та інфляцією - тобто , номінальний приріст ВВП.

Нарешті, «гроші на вертольоти» та інші стимулюючі програми користуються популярністю серед людей, а популярні програми - це те, на чому працюють політики. Тому ми вважаємо малоймовірним, що Конгрес не зможе розширити переваги, про які зараз ведуться переговори у виборчий рік. Однак це не означає, що нам не потрібно буде випробовувати певну невизначеність перед тим, як вона пройде, і це може спричинити на ринках акцій найближчим часом. Насправді, цього ми очікуємо, але ми б використали будь-яку слабкість навколо такої затримки, щоб додати до акцій, особливо циклічні, спрямовані на підвищення інфляції та економічного зростання.

Підводячи підсумок, Конгрес зараз стоїть на місці водія, коли мова йде про грошову масу з її фіскальними програмами, і, як Мілтон Фрідман також чудово сказав: "Ніщо не є настільки постійним, як тимчасова урядова програма". Це потенційно є більш інфляційним, ніж цінується, а це означає, що ставки можуть зростати. Дуже мало портфелів підготовлено до такого результату. Такі зрушення можуть миттевими, коли вони настільки несподівані, що викликає одне з наших власних улюблених приказок: "Прибуття рано це вчасно, а прибуття вчасно – пізно".

Оригінал - zerohedge.com
Економічний огляд