Блог компанії

Федеральний Резерв виступає із заявою Федерального Комітету з Відкритого Ринку

Спалах коронавірусу завдав шкоди громадам та порушив економічну діяльність у багатьох країнах, включаючи США. Умови світових фінансів також значно збитків. Наявні економічні дані показують, що американська економіка вступила в цей складний період доволі глибоко. Інформація, отримана після засідання Федерального Комітету з Відкритого Ринку в січні, свідчить про те, що ринок праці залишався сильним протягом лютого, а економічна активність зростала помірними темпами. Середній рівень заробітної плати протягом останніх місяців був стабільним, а рівень безробіття залишався низьким. Хоча витрати домогосподарств зростали помірними темпами, фіксовані інвестиції та експорт залишалися слабкими. Останнім часом енергетичний сектор зазнав збитків. На 12-місячний період загальна інфляція та інфляція для інших продуктів, крім продуктів харчування та енергії, не перевищують 2 відсотки. Ринкові заходи компенсації інфляції зменшились; орієнтовні заходи щодо довгострокових інфляційних очікувань мало змінені.

Відповідно до статутного мандата, Комітет прагне сприяти максимальній зайнятості та стабільності цін. Вплив коронавірусу буде відгукуватись на економічну активність найближчим часом та становитиме ризики для економічного прогнозу. У світлі цих подій Комітет вирішив знизити цільовий діапазон ставки федеральних фондів від 0 до 1/4 відсотка. Комітет розраховує зберегти цей цільовий діапазон до тих пір, поки не буде впевнений, що економіка витримала останні події та стане на шлях досягнення своїх максимальних цілей зайнятості та стабільності цін. Ця ініціатива допоможе підтримати економічну активність, сильні умови на ринку праці та інфляцію, що повернеться до симетричних 2-відсотків, які є ціллю Комітету.

Комітет продовжить стежити за надходжуваною інформацією для економічного прогнозу, включаючи інформацію, що стосується охорони здоров'я, а також глобальних подій та приглушеного інфляційного тиску, і використовуватиме інструменти та буде діяти в міру необхідності для підтримки економіки. Визначаючи терміни та розмір майбутніх коригувань позиції грошово-кредитної політики, Комітет оцінить реалізовані та очікувані економічні умови стосовно максимальної мети зайнятості та симетричної 2-відсоткової інфляційної цілі. Ця оцінка буде враховувати широкий спектр інформації, включаючи заходи на ринку праці, показники інфляційного тиску та інфляційні очікування та показання про фінансові та міжнародні зміни.

Федеральний Резерв готовий використовувати повний спектр інструментів для підтримки припливу кредитів до домогосподарств та підприємств і тим самим сприяти досягненню максимальних цілей зайнятості та стабільності цін. Для підтримки безперебійного функціонування ринків казначейських цінних паперів та іпотечних цінних паперів, що перебувають під заставою агентства, які є центральними в потоці кредитів для домогосподарств та підприємств, протягом найближчих місяців Комітет збільшить свої запаси казначейських цінних паперів щонайменше на 500 мільярдів доларів США та агентські іпотечні цінні папери щонайменше на 200 мільярдів доларів США. Комітет також буде реінвестувати всі основні виплати, які отримає Федеральний Резерв в іпотечні цінні папери. Окрім того, Бюро Відкритого Ринку нещодавно розширило свої операції з різними цінними паперами. Комітет буде продовжувати ретельний моніторинг кон'юнктури ринку та готовий коригувати свої плани у відповідних випадках.

Голоси за грошово-кредитноу політику віддали Джером Х. Пауелл, голова; Джон Ч. Вільямс, віце-голова; Мішель В. Боуман; Лоель Брейнвард; Річард Х. Кларіда; Патрік Харкер; Роберт С. Каплан; Ніл Кашкарі; і Рандал К. Кварлз. Голос проти, Лоретта Дж. Местер, яка повністю підтримувала всі дії, спрямовані на сприяння безперебійному функціонуванню ринків та надходженню кредитів для домогосподарств та підприємств, але вважала за краще зменшити цільовий діапазон ставки федеральних фондів від 1/2 до 3/4 відсотків на цій зустрічі.

У відповідному наборі заходів щодо підтримки кредитних потреб домогосподарств та підприємств, Федеральна Резервна Система оголосила заходи пов’язані зі знижкою, внутрішнім кредитуванням, банківським капіталом та запасом ліквідності, резервними вимогами та, у координації з іншими центральними банками, домовленності про ліквідну своп-лінію доллару США.

Оригінал - federalreserve.gov
Економічний огляд