Блог компанії

Байден збирається підняти податки

Після новини про підписання пакету стимулів в США і початок розповсюдження чеків на 1 400$ деяким вимушено безробітним американцям, на ринку виник ризик швидкого зростання інфляції. За минулий місяць вона піднялася на 0,3% (1,4% vs 1,7% ) і наближається до таргету. Але з серпня місяця 2020 року, ФРС таргетує не просто річну інфляцію, а приймає більш гнучкі заходи по тергетірованнію середньої за рік інфляції на рівні 2%. Тобто, якщо на початок року інфляція була 1,4%, то на кінець - ФРС може допустити і 2,6%. Зараз пріоритетом для них є рівень безробіття, який планується повернути до докризового рівня.

Якщо ФРС не буде стримувати інфляцію і приймати більш жорсткі заходи, цим займеться держава, тим самим згладивши ринкові страхи.

Згідно передвиборчій програмі Байдена - планується підняти корпоративний податок з 21% до 28%. Крім того, буде введено ряд інших жорстких фіскальних заходів. Зокрема:

  1. Підвищення ставки корпоративного податку до 28% з 21%.
  2. Обнулення податкових преференцій для підприємств з обмеженою відповідальністю або товариств.
  3. Підвищення ставки прибуткового податку для фізичних осіб, які заробляють більше 400 000 долл.
  4. Більш висока ставка податку на приріст капіталу для фізичних осіб, які заробляють не менше 1 млн. Доларів США на рік.

За фактом вводитися податок на заможніи. З одного боку, це зменшить чистий прибуток компаній, з іншого, є можливість вилучити частину грошей з економіки і покрити «касовий розрив» в бюджеті США.

Новина була сприйнята ринком нейтрально і поки ніяк не відіграна інвесторами. Фондові індекси зростають на трохи менше пів відсотка на азіатській сесії і очікується продовження зростання як мінімум до середини квітня.

Висновок: прибутковості по довгим облігаціям зупинилися на позначці 2,45%, що є гарною нагодою для додавання облігацій в портфель, особливо на тлі посилення фіскальної політики.

Текст - Михайло Рітчер
Економічний огляд