Блог компанії

Банки під ударом. Фондові ринки падають

Вчора на фондових ринках США відбулося падіння відразу по всіх класах активів. Фондовий індекс S&P500 і NASDAQ100 падають майже на три відсотки, що є найсильнішим одноденним падінням.

Основна причина падіння - це питання, яке повисло у повітрі, про продовження нульового нормативу під активні операції банків. Суть в тому, що банки можуть активно торгувати на ринку капіталу (купуючи/продаючи акції, облігації) та під дані операції їм не треба замовити другу капітал. 31 березня 2021 року закінчується термін дії пільг і поки невідомо чи продовжить їх ФРС. На попередньому засіданні Дж.Пауелл відмовився коментувати це питання, тому чекаємо рішення протягом тижня.

Якщо пільги будуть продовжені, то банки направлять зарезервований капітал на ринок, що сприятиме зростанню цін на облігації.

Зараз же банки, навпаки, продають облігації і звільняють гроші під резерви. Через це прибутковість 10-ти річних держоблігацій США досягла позначки 1,75%, а 20-річних перевищила 2,6%. Такі прибутковості привабливі для консервативних інвесторів і гроші з ринку акцій теж спрямовуються зараз на ринок облігацій.

У підсумку, алокація в облігації частини капіталу ставає як ніколи до речі, в той же час, акції, що подешевшали теж цікаві для інвестування. Тому вже зараз можна розподіляти свій портфель навпіл в ці два класи активів.

Тескт - Михайло Рітчер
Економічний огляд