Блог компанії

Інфраструктурні проекти Байдена будуть негативно сприйняті ринком

Останній день кварталу на фондових ринках США починається зростанням котирувань індексів S&P500 і NASDAQ100 на азіатській сесії. Зростання невелике - менше половини відсотків.

Тригером сьогоднішніх рухів на ринку стане виступ Президента США Джо Байдена. Президент повинен представити програму інфраструктурних проектів на загальну суму понад три трильйонів доларів. За попередніми очікуваннями, інвестори можуть сприйнятий негативно виступ оскільки не буде подробиць куди підуть гроші, але буде сказано, що частина грошей на фінансування проектів буде отримана через збільшення податків для компаній і багатого населення (дохід понад 400 000 $ в рік).

У той же час, проблема виникає на ринку праці. Безробіття почала знижуватися повільніше, а темпи зростання заробітних плат пішли в негативну зону. Люди не готові виходити на роботу так як є допомога по безробіттю, а компанії не готові підвищувати заробітну плату. З огляду, що ФРС звертає увагу на даний ринок в першу чергу, то підвищення ставок раніше другої половини 2022 роки точно чекати не варто.

Підсумок залишається незмінним: акції і далі продовжать своє зростання, невелику частину портфеля вже можна починати переводити в облігації. Зростання почнеться після перших корпоративних звітів в середині квітня.

Текст - Михайло Рітчер
Економічний огляд