Блог компанії

Новини фондового ринку: S&P 500 ступає на "ведмежу" стежку, Dow опускається на 10% у найбільшому падінні відсотків з 1987 року

Американські акції в четвер впали більш ніж на 9%. Уолл-стріт розмістив свій спад на "ведмежий" ринок, оскільки Dow, S&P 500 і Nasdaq обвалилися у відповідь на глобальний коронавірусний криза.

Зростаюча тривога щодо тяжкості COVID-19 і його економічного впливу — призвела до того, що ринки були відправлені в такий "пікіруючий політ", що навіть пів трильйона доларів США з боку Федеральної Резервної Системи не змогли зупинити коливання. Тижні панічних продажів затягнули  голубі фішки на "ведмежу" територію ринку захоплюючими темпами - менше місяця від піку до дна.

Девід Леві, голова Центру Прогнозування Джером Леві, заявив у четвер, що "економічні зриви пандемії загрожують спровокувати глобальну фінансову кризу, яка буде гіршою за межами США, ніж 2008-2009 роки".

Він також додав, що "кілька факторів роблять ситуацію особливо тривожною", включаючи рекордні рівні заборгованості, відсутність простору в монетарній політиці та основні економіки, які "конфліктують, економічно напружені та погано оснащені для долання глобальної фінансової кризи».

До кінця четверга S&P 500 знизився на 9,5%, або на 260,62 пункту, це найбільший відсотковий спад після краху Чорного понеділка 19 жовтня 1987 року. Індекс блакитних фішек знизився більше ніж на 20% від останнього закриття в середині лютого, відправивши його на "ведмежий" ринок.

Зниження Dow на 9,99% у четвер також було найбільшим з 1987 року і становило падіння на 2352,6 пункту.

Основне вливання ФРС відбулося, коли Всесвітня організація охорони здоров’я у середу офіційно призначила коронавірус пандемією, оскільки вірус поширився у понад 100 країнах та заразив понад 100 000 людей.

Серед найбільших ринкових потрясінь, Федеральний резерв Нью-Йорка виступив в четвер, оголосив про основну програму купівлі активів, пропонуючи 500 мільярдів доларів за тримісячні операції репо, додаткові 500 мільярдів доларів за одномісячні операції та ще щонайменше 220 мільярдів доларів за операції тривалістю два тижні або менше.

Центральний банк також заявив, що в його придбання цінних паперів буде включати ряд строкових погашень, щоб відповідати складу ринку казначейства. Незважаючи на те, що оголошення допомогло трьом основним індексам уникнути внутрішніх збитків, акції все ще продовжують свое падіння.

Телевізійне звернення президента Сполучених Штаті Америки Дональда Трампа в середу ввечері наклало бажання продати більш активно. Трамп заявив, що призупиняє авіаційне сполучення з Європи до США на найближчі 30 днів. Він також оголосив про плани отримати 50 мільярдів доларів кредитів під низькі відсотки для постраждалих підприємств та запропонував відстрочити термін подання податків 15 квітня.

Однак виступ викликав широку плутанину і не зменьшив паніки серед інвесторів. Основні показники опустилися нижче на відкриті, спричиняючи автоматичним вимикачем під час чергового сеансу, невдовзі після 9:30 вечора.

"Звернення президента Трампа до нації було ознакою відсутності координації політики в умовах глобальної пандемії коронавірусу", - заявив Грегорі Дако.

"Ринки негативно відреагували на те, що мало б сприйматися як урочиста, але заплутана промова, яка звинуватила інші країни, не сфокусувалася на людях, які постраждали більше всього, та не запропонувала  нічого конкретного в сферах фіскальних та медичних заходів для подолання економічного та фінансового впливу вірус ", — додав аналітик.

Оригінал - yahoo.com
Економічний огляд