Блог компанії

Фондові ринки ростуть. Чи надовго?

Вчора фондові індекси США виросли більш ніж на два з половиною відсотка, а індекс NASDAQ100 і зовсім на три відсотки.

Основне зростання стався на новини про прийняття пакету стимулів розмірів 1,9 трильйонів доларів. Даний пакет включає виплати у вигляді допомоги по вимушеної безробіття в розмірі 2400$ в місяць, гранти та субсидії на розробку вакцин, а також підняття мінімальної заробітної плати до 15$/год (це майже в два рази більше поточної). Звичайно, це ще не кінцевий перелік статтею стимулювання, якась частина може бути не прийнята або додана при розгляді пакету в Сенаті. Очікується, що пакет буде прийнятий до 14 березня.

Кріптовалютні активи все більше проникають в наше життя і зараз ми знаходимося на початку зародження нового величезного ринку. Біткоіни поступово переходить в розряд «цифрового золота» і все більше використовується як засіб розрахунку. Про це говорять аналітики Citi, особливо на тлі зростання попиту на даний актив з боку таких гігантів як MasterCard, PayPal, Square.

У будь-якому випадку, інвестиційний портфель необхідно формувати в сторону додавання облігацій і до 5% кріптовалютних активів, адже після прийняття пакету стимулів - немає позитивних новин, які б дали додатковий поштовх ринку. Навпаки, нові гроші спровокують зростання інфляції аж до 3-4%. З огляду на, що ФРС таргетує середню інфляцію - такий розвиток ситуації цілком допустимо.

Інвестори вже зараз більш тверезо оцінюють технологічні компанії і не закладають надзвичайний зростання, як це було в минулому році. Тому при зростання доходностей облігацій - частина капіталу буде аллоцірована в них.

Такий рух варто очікувати ближче до кінця березня. Поки ринки ростуть і відновлення історичного максимуму по фондових індексах S&P500 і NASDAQ100 не за горами.

Текст - Михайло Рітчер
Економічний огляд