Блог компанії

Криптовалюти на мінімумах. Коли почнеться зростання?

Після неоднозначних заяв Ілона Маска ринок криптовалюта початку активне падіння. Біткоін впав майже на половину і коштує близько 40 000$.

Така поведінка ще раз доводить психологічний ефект на цей ринок. Незважаючи на те, що технологія блокчейн активно використовується в розробці, криптовалюта, як свого роду «внутрішньоігрова» валюта, має зрозуміле призначення - інвестори продовжують піддаватися ефекту натовпу, уявної втрачену можливість і бажання наживи.

Реальність же інша. Якщо продукт має попит, якщо продукт має зрозуміле призначення - його будуть купувати. Зараз, тільки поодинокі кріптопроекти відповідають вищевказаним параметрам. Це Bitcoin, Etheruem, Solana, The Graph, Stellar, Polkadot і Binance coin.

Криптовалюта - це не класичний інвестиційний актив. Це товар для швидкого обміну одного блага на інше. За своєю суттю, вона прибирає посередника - гроші. Адже зараз процес обміну відбувається за принципом Товар - Гроші - Товар. Блокчейн ж дає можливість зробити процес простіше: Товар - Товар. Використовуючи кроссчейн можна обміняти один товар на інший, на відкритих біржах має ринкове ціноутворення, тим самим стираємо кордони, знімаємо витрати і ... повертаємося в бартерний століття.

Висновок: як і з класичними інвестиційними активами, зараз час - якості. Купівля якісних акцій буде давати прибуток найближчим часом, а покупка затребуваних кріптовактивів дасть прибуток на цьому ринку в довгостроковій перспективі. До тих пір, поки внутрішній попит на кріптоактиви залишатиметься низьким (як зараз і є), їх зростання буде можливий тільки завдяки хайпу.

Текст - Михайло Рітчер
Економічний огляд