univer.ua

Не "морозь" гроші на брокерському рахунку!

 


 Купи сертифікати облігаційних фондів «Тарас Шевченко: Фонд Заощаджень» або «Михайло Грушевський: Фонд Державних паперів» і продовжуй укладати маржинальні або ф'ючерсні угоди, отримуючи додаткову прибутковість від приросту вартості фондів.

Тікер-коди сертифікатів цих двох фондів на «Українській біржі» -IFSHEV і IFGRUS відповідно. Купити або продати їх в терміналі QUIK на Ринку заявок можна через будь-якого брокера. Але тільки маючи рахунок в універі, можна використовувати сертифікати облігаційних фондів в якості забезпечення маржинальних і ф'ючерсних позицій.


Чому облігаційні фонди?

Фонди «Тарас Шевченко» і «Михайло Грушевський» інвестують виключно в облігації та банківські депозити. Оскільки в них немає акцій, то зростання вартості сертифіката не залежить від значення індексу «Української біржі».

Зараз у цих фондах є валютні облігації, тому додатковий гривневий дохід можна отримати і від зростання курсу долара. Але основний дохід фонди отримують за рахунок купонних виплат за облігаціями і відсотків на депозити.


Який фонд вибрати?

Зверніть увагу на графіки ціни сертифікатів на сторінці фонду «Михайло Грушевський» і на сторінці фонду «Тарас Шевченко».

Перший купує тільки державні та квазі-державні облігації, тому він менш ризикований, але і менш прибутковий, ніж другий, який інвестує також і в корпоративні облігації.


Скільки це коштує?

За покупку або продаж наших фондів на біржі ми беремо комісію - 0,05% від обсягу угоди.

За відкриття забезпечених фондами позицій, закритих протягом однієї торгової сесії, УНІВЕР Не бере ніякої додаткової плати, тому купівля фондів має незаперечні переваги для intraday-торгівлі.

Перенесення позиції «через ніч» коштує 25% річних - точно так само, як і при маржинальної торгівлі, забезпеченої якими іншими цінними паперами.

КУА «УНІВЕР Менеджмент» не може гарантувати, що її фонди завжди будуть рости більше 25% на рік, тому фінансовий результат стратегії буде залежати від кількості днів, протягом яких були відкриті позиції.


Приклад розрахунку прибутковості при інвестуванні на один місяць


Фонд: «Михайло Грушевський: Фонд Державних паперів» (IFGRUS)
Вартість одного сертифікату: 1600 грн. *
Очікувана прибутковість: 20% річних **

Поточна вартість ф'ючерсного контракту на індекс UX: 1200 грн.
Гарантійне забезпечення 13,3% (2/3 від біржового): 159,60 грн.
Вартість маржинального кредитування: 25% річних.

Розмір рахунку: 10000 грн.
Частина рахунки, використовувана під ГО: 70%
Кількість днів у позиції з перенесенням «через ніч» протягом місяця: 15

Купівля сертифікатів IFGRUS «на весь рахунок»: 6 * 1600 = 9600 грн.
Залишок на рахунку 400 грн.

На 70% рахунку можна відкрити 44 контракту:
44 * 159,60 = 7022,40 грн.

Вартість маржинального кредитування за 15 днів:
7022,40 * 25% * 15/365 = 72,15 грн.

Прибутковість від інвестицій в IFGRUS за 30 днів:
9600 * 20% * 30/365 = 157,80 грн.

Розрахунок розміру додаткової прибутковості:
(157,80 - 72,15) / 10000 * 365/30 * 100% = 10,4%.

У даному прикладі додатковий дохід від інвестиції у фонди зробить використання грошей на брокерському рахунку
ефективніше на 10% річних ***.

Примітки:
* Така ціна одного сертифікату була на початку квітня 2014 ..
** Прибутковість по фондах наведена на основі минулих періодів.
*** Розрахунок прибутковості наведено як приклад. Фактична прибутковість буде залежати від динаміки ВЧА фондів, ціни покупки і продажу сертифікатів.

Ну а якщо Ви зібралися в тривалу відпустку, то покупка облігаційних фондів не дозволить Вашим коштам «відпочивати» на брокерському рахунку. З урахуванням витрат на введення-виведення це може виявитися значно вигідніше, аніж інвестування в короткий банківський депозит, і точно займе менше часу на оформлення.