univer.ua

Гарантійне забезпечення 2/3 від біржового

«Українська біржа» за контрактами на Індекс UX вимагає з кожного члена секції строкового ринку гарантійне забезпечення в 20% від розміру відкритої ним позиції. Такий рівень ГЗ встановлений експертами біржі, які вираховують поточні і можливі коливання самого індексу та ціни контракту на нього. Ми вважаємо, що ця оцінка дана з солідним запасом і це правильно для біржі, яка бере на себе ризики всього ринку. Але якщо порахувати 2-денну волатильність ціни контракту, то вона буде істотно нижче 20%. А так як УНІВЕР дає своїм клієнтам один день на виконання вимоги про внесення додаткової маржі (маржин-колла), то можна абсолютно безпечно брати ГЗ в меншому розмірі, ніж вимагає біржа.

Ця послуга не є кредитуванням і не відволікає гроші Групи компаній УНІВЕР. Просто частина наших клієнтів відкриває свої позиції в «довгу», інша частина - в «коротку», а біржа маржирує лише нетто-позицію всіх наших клієнтів. Тому сума ГЗ, заблокованого на рахунках наших клієнтів, завжди більше, ніж ГЗ, заблокованого біржею за нашим рахунком, що і дозволяє нам безкоштовно надавати клієнтам можливість торгувати з ГЗ в розмірі 2/3 від біржового.

Контроль забезпеченості позиції

У той час коли біржа вимагає ГЗ в 20% як початкову маржу, УНІВЕР блокує на рахунку клієнта 13,3% від розміру відкритих ним позицій. При цьому наша система управління ризиками в режимі реального часу перераховує вартість поточної позиції і його ставлення до розміру грошових коштів на рахунку клієнта.

Якщо рівень маржі опуститься до 10%, ми вимагатимемо від клієнта внести в якості забезпечення додаткові кошти або закрити частину позицій за поточними ринковими цінами для відновлення рівня маржі не нижче 13,3%.

При зниженні рівня маржі до 9% або нижче, ми у відповідності з нашим регламентом брокерського обслуговування маємо право частково закрити позиції клієнта за поточними ринковими цінами для відновлення рівня маржі в 13,3%.

Обмеження

Якщо клієнт хоче використовувати понижене ГЗ, торгівля опціонами блокується. Можливість торгувати опціонами надається тільки з ГЗ 20%.

Тарифи

Можливість торгувати на строковому ринку, використовуючи понижене гарантійне забезпечення надаються клієнтам УНІВЕР абсолютно безкоштовно. Також безкоштовно здійснюється перенесення позиції на наступний день.

Попередження про ризики

Можливість торгувати з меншим гарантійним забезпеченням підвищує ефективність Ваших операцій, але, з іншого боку, і пропорційно збільшує Ваші ризики.

Ми не рекомендуємо нашим клієнтам відкривати позицію на всі наявні на рахунку кошти. Необхідно обов'язково залишати вільні від ГЗ грошові кошти, що відповідають рівню ризику, який Ви вважаєте для себе прийнятним.