univer.ua

Маржинальна торгівля

Коли Ви впевнені у зростанні ринку, то можете збільшити свій прибуток, якщо скористаєтеся маржинальним «плечем». УНІВЕР дає можливість купувати на суму в 4 рази більшу, ніж є у Вас на рахунку. А маючи цінні папери, Ви можете купувати нові, навіть не маючи на рахунку грошей.

Суть «плеча» полягає в тому, що для купівлі використовуються не лише власні, але й позикові кошти. Цінні папери на Вашому рахунку, куплені на позикові гроші, враховуються УНІВЕРом як забезпечення Вашої позики. Таким чином, Ви можете повертати борг як завгодно довго, за умови, що цього забезпечення достатньо для покриття Ваших ризиків.

Приклад 1: Маючи на рахунку 10 тисяч гривень можна зробити покупок* на 40 тисяч, з яких 10 тисяч - свої, а 30 тисяч - взяті в борг.

Приклад 2: Маючи цінних паперів на 10 тисяч гривень можна купити додатково паперів* ще на 30 тисяч гривень, взятих у позику.

Якщо Ви клієнт УНІВЕРу, то для придбання на біржі цінних паперів на позикові кошти Вам не потрібно робити ніяких додаткових кроків - просто виставляйте заявки на купівлю паперів. Наша торгова система в режимі реального часу показує суму Вашої заборгованості.

* Маржинальні операції можливі тільки з цінних паперів, що приймаються в забезпечення (див. нижче).

"Короткі" продажі

Якщо Ви чітко розумієте, що ринок знаходиться у фазі падіння, то маєте можливість заробити на цьому, продавши цінні папери зараз і відкупивши їх коли вони будуть коштувати дешевше.

"Короткий" продаж ("short" sell) - це продаж позикових цінних паперів. Для отримання позики в цінних паперах необхідно мати на рахунку грошові кошти або інші цінні папери, що приймаються в забезпечення (див. нижче).

Приклад 3: Маючи на рахунку 10 тисяч гривень можна продати "в коротку" цінних паперів** на суму до 30 тисяч гривень.

Приклад 4: Маючи цінних паперів* на 10 тисяч гривень можна здійснити «короткий» продаж інших паперів** на суму до 30 тисяч гривень.

Якщо Ви клієнт УНІВЕРу, то для продажу цінних паперів "в коротку" Вам не потрібно робити ніяких додаткових кроків - просто виставляйте заявки на продаж цих паперів.

** Продати в коротку можна тільки акції зі списку Індексу UX.

Список паперів, які доступні для маржинальної торговлі

емітент   лонг шорт забезпечення
MHPC+-50%
CEEN++60%
MSICH++50%
BAVL++60%
UNAF++60%
DOEN++50%
IFSHEV+-100%
IFGRUS+-100%


Додаткову інформацію про цінні папери, за якими доступні маржинальні операції і «короткі» продажі, Ви можете отримати в терміналі QUIK.

Контроль забезпеченості позиції

Для четвертого «плеча» початковий рівень забезпечення (або маржі) на рахунку становить не менше 25%. При цьому наша система управління ризиками в режимі реального часу перераховує вартість Ваших власних коштів та її відношення до вартості забезпечення.

Якщо рівень маржі опуститися до 18,75% ми будемо вимагати від клієнта внести в якості забезпечення додаткові грошові кошти або закрити частину позицій за поточними ринковими цінами для відновлення рівня маржі не нижче 25%.

Вимога внести додаткове забезпечення називається маржин-колл (margin call).

При зниженні рівня маржі до 16,25% або нижче, ми згідно з регламентом брокерського обслуговування, маємо право частково закрити позиції клієнта за поточними ринковими цінами для відновлення рівня маржі в 25%.

Тарифи

Маржинальне кредитування і "короткі" продажі надаються клієнтам УНІВЕРу безкоштовно, якщо позиція закрита в той же день.

Якщо позиція буде перенесена на наступний день, то плата складе 0.07% від суми позикових коштів.

Для перенесення «коротких» і «маржинальних» позицій використовуються угоди репо, що проводяться по торговельному рахунку. Брокерська комісія за операції перенесення позиції не стягується.

Попередження про ризики

Купуючи акції «з плечем», інвестор розраховує істотно збільшити свій прибуток у разі зростання ціни. Але не варто забувати, що така можливість пов'язана і з підвищеним ризиком. Адже в разі падіння ринку збитки будуть також істотно більші, ніж при купівлі паперів «без плеча».

Те ж саме і з "короткими" продажами - якщо Ви помилилися у своєму прогнозі, що ринок буде падати, то для повернення позикових паперів Вам доведеться відкуповувати їх за ціною вищою, ніж Ви їх купували.

Ми не рекомендуємо використовувати «плече» і «короткі» продажі інвесторам-початківцям.