Америка – країна мрійників та сотень нових стартапів, які з часом перетворювалися у багатомільйонний бізнес. Саме там створювалися Google та Facebook, саме там ці ідеї отримали шанс на життя.
Інвестиційні процеси в Америці настільки добре розвинуті, що кожен бажаючий може донести до широкого загалу свою ідею та, зібравши потрібні інвестиції, отримати шанс на її реалізацію. І йдеться не про великі внески від корпорацій. Достатньо невеличких платежів по 1, 5 чи 10 доларів від сотень американців. Погодьтесь, ніхто особливо не засмутиться через витрачений долар, якщо у підприємця нічого не вийде. Проте якщо його бізнес процвітатиме, то інвестиція з одного долара виросте до сотні чи, навіть, тисячі.
Відкритість до інвестицій – основна відмінність американців від українців. Ці люди прагнуть інвестувати, жити на дивіденди та точно знають, як працює складний відсоток. Тому саме в Америці відкриваються десятки всесвітньовідомих корпорацій та функціонує найбільший фондовий ринок.
Американський фондовий ринок – найбільший та найпрогресивніший майданчик для інвестиційної діяльності. Популярність ринку забезпечена високим рівнем капіталізації, великим вибором інструментів та відкритістю для інвесторів з усього світу.
Об’єм торгів на американському фондовому ринку складає понад 50% усього світового біржового обороту. Тут представлені понад 5000 акцій та 2000 паперів фондів ETF з 9 секторів економіки.
До складу американського фондового ринку входять 13 бірж. Найбільші з них – Нью-Йоркська фондова біржа (NYSE) та електронна біржа NASDAQ.
NYSE – біржа з найбільшим рівнем капіталізації компаній. Тут торгуються акції стабільних та найбільш ліквідних корпорацій, так звані «блакитні фішки».
NASDAQ – спеціалізується на акціях високотехнологічних компаній. Це електронна біржа, що посідає друге місце у світі за рівнем капіталізації, після Нью-Йоркської.
Аби торгувати на фондових біржах США, інвестору потрібно звернутися до брокера чи керуючої компанії, що представлятимуть його інтереси та торгуватимуть акціями за його дорученнями.
Всі придбані на біржах цінні папери зберігаються в депозитарії, найпопулярнішим є DTC (depositary trust corporation).
Для того, аби визначати стан ринку та порівнювати дохідність конкретних інвестицій, створюються індекси. Загалом, на фондовому ринку США існує близько 1000 таких індексів. Найпопулярніші з них є: Dow Jones, S&P 500, NYSE Composite, NASDAQ Composite та NASDAQ-100.
Більше про індекси:
За регулювання діяльності фондового ринку США відповідають Федеральна резервна система та Комісія по цінним паперам і біржам (SEC). Комісія контролює процес випуску цінних паперів, роботу бірж та відношення між інвесторами і професійними учасниками.
Окрім цього, діяльність на фондовому ринку регулюють Конгрес США, Національна асоціація брокерів-дилерів США (NASD) та корпорація по захисту інвестора (SIPC). Існують і приватні організації, які встановлюють низку правил, за якими відбувається взаємодія на фондовому ринку.
На ринку США висуваються високі вимоги до компанії, акції яких будуть торгуватися на біржах. В першу чергу, вони мають бути стабільними та високоліквідними. Це захищає інвесторів від ризиків та робить американський фондовий ринок найуспішнішим у світі.
Як вже зазначалося, на американській фондовій біржі зосереджені тисячі акцій різних компаній, фондів та індексів, що дозволяє обирати оптимальну інвестиційну стратегію та диверсифікувати ризики.
Торги на біржі проводяться виключно в доларі США, що вважається однією з найстабільніших валют світу, а отже, дозволить захиститися від девальвації нашої національної валюти.
В Америці фондовий ринок функціонує давно і законодавча база захисту інвесторів надійна та згалоджена.
Це можливість розпочати інвестиційну діяльність з відносно невеликих сум і з невеликими ризиками та стати власником акцій компаній зі світовим ім’ям.