Довгострокові та короткострокові інвестиції – два абсолютно різні підходи до справи. І те, що для професійних інвесторів є гарною можливістю для заробітку, може стати найбільшою помилкою для початківця. Який метод краще обрати і чому розберемо далі.
На ринку інвестицій панують різні настрої та існує безліч варіантів поведінки гравців. Є трейдери (англ. trader – торговець), для яких інвестиція – справа життя, вони пильно слідкують за ситуацією на ринку, зміною цін та обставинами, що до цього призвели, попитом та пропозицією. Це професійні інвестори, які розуміють суть та динаміку ринку. Це для них робота, як окремий вид професійної діяльності. Вони «виловлюють дно» (найнижчі ціни купівлі), та продають «на хаях» (англ. high – пік/вершина). Це інвестори, які витрачають увесь свій вільний час на контроль, тримають руку на пульсі.
Для вас як для інвестора-початківця, людини, що прагне, насамперед, зберегти свої накопичення та не хоче ними ризикувати, інвестиція має стати варіантом пасивного доходу. Вам не потрібно постійно слідкувати за ситуацією та приймати спонтанні рішення. Як показує практика, інвестори-початківці, що намагаються вести активну торгівельну діяльність, втрачають свої гроші в перший місяць. А тим кому на початку вдається заробляти на спекуляціях, в розрізі часового проміжку – рік, все рівно втрачають свій капітал.
Справа в тому, що на ринку завжди спостерігаються певні коливання, на які треба вміти правильно реагувати.
Якою би привабливою не здавалася можливість «проторгувати» на ринку, не варто займатися цим без базових навичок та вмінь.
Ціни на ринку завжди змінюються і можуть бути обумовлені не лише спекулятивними діями, але й економічними факторами. Наприклад, після тривалого росту цін на акції, завжди наступає етап корекції (зниження). Ця корекція може бути не дуже значною та носити тимчасовий характер. Проте якщо ви будете весь час слідкувати за ситуацією, то будь-яке незначне зниження ціни на 1-2% може злякати вас та призвести до продажу активів. Професійні трейдери ж знають наскільки суттєвими можуть бути коливання та, частіше, воліють «перечекати» корекцію «в позиції», тобто не продавати активи, навіть якщо нинішня ціна на них нижче рівня купівлі.
Можливий такий варіант, що ви продасте свій актив собі у збиток з метою відкупу його по привабливій ціні, але ціна піде в ріст, і вам доведеться купувати його вже за більшою вартістю, фіксуючи збиток двічі. Недаремно ж кажуть: «Тихіше їдеш – далі будеш», виграє тільки довгостроковий інвестор.
Тож, зважаючи на зазначене вище, інвесторам-початківцям варто взяти за основу те, що інвестиції для них – тихий та помірно-ризиковий варіант збереження та примноження капіталу. Не варто робити інвестиції своєю другою роботою, тому що і там не встигнете, і тут не заробите.